5 دليل براي خريد کولر گازي اينورتر به جاي اسپليت معمولي :

- مزاياي کولر گازي اينورتر

 

آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که تفاوت بين کولر گازي اينورتر و کولر گازي معمولي چيست؟ در اين مطلب 5 مورد از مزايا کولر گازي اينورتر (کم مصرف) نسبت به کولر گازي عادي (اسپليت) را خواهيد خواند.

 

 

1- سازگاري کامل کولر گازي اينورتر با محيط زيست

اسپيلت اينوتر داراي سيستمي است که باعث مي‌شود کمپرسور آن داراي سرعت متغير باشد که با توجه سنسوري که در اينوتر وجود دارد تنظيم قدرت موتور بر اساس دماي محيط بوده و همين امر باعث کاهش مصرف برق و صرفه جويي در انرژي خواهد شد که اين بزرگ‌ترين تفاوت بين کولر گازي اينوتر و معمولي است.

اين درحالي است که که سرعت کمپرسور کولر گازي‌هاي معمولي ثابت بوده و يا درحدعقل يا حد اکثرترين حالت مي‌تواند کار کند

 

 

2- صرفه جويي در هزينه

با توجه به نحوه عملکرد پيچيده‌ي اينورتر، کمپرسور آن در تمام مدت با تمام ظرفيت خود کار نمي‌کند، هنگامي که سرعت آن پايين است انرژي مورد نياز نيز کم‌تر است و هزينه مصرف برق شما نيز کاهش مي‌يابد.

 

 

3- صداي کم‌تر

به دليل اينکه کمپرسور کولر گازي اينوتر به صورت مستمر خاموش و روشن نمي‌شود علاوه بر مصرف برق کم‌تر صدايي کم‌تر از اين کولر گازي به گوش مي‌رسيد زيرا استارت شدن هرباره کولر گازي‌هاي معمولي صدايي به دنبال خواهد داشت.

 

 

4- طول عمر بالاتر

تکنولوژي اينورترها نه تنها باعث شده تا سرما و گرماي اين دستگاه بادوام‌تر شود، بلکه به دليل استحلاک کم‌تر باعث افزايش طول عمر قطعات کولر گازي مي‌شود.

 

 

5- سرعت بيش‌تر در گرمايش و سرمايش در کولر گازي اينورتر

و دليل آخر اينکه کولر گاي اينورتر قادر است اتاق شما را سريع‌تر از کولرهاي معمولي سرد يا گرم کند. به اين دليل که در ابتداي شروع به کار، کولر گازي اينورتر قدرت بيش‌تر نسبت به کولرهاي عادي مصرف مي‌کند و زماني که به دماي مورد نظر رسيد قدرت آن و همچين مصرف آن به شدت کاهش مي‌يابد که باعث صرفه جويي در مصرف برق مي‌شود.